.

Aktuali informacija


Renovacija – strategija gyventojų sveikatai gerinti

Grd 10, 2017

Kaip rodo tyrimai, labai dažna ligų ir sveikatos sutrikimų priežastimi tampa nesveika gyvenamoji aplinka, blogas mikroklimatas būstuose. Todėl būstų modernizavimas, gyvenamųjų pastatų renovacija yra viena iš priemonių sveikatai gerinti.

„Velux“ atliktas tyrimas „Sveikų namų barometras 2017“ atskleidė, kad net vienas iš šešių europiečių gyvena sveikatai nepalankiame pastate. Pelėsis, drėgmė, skersvėjai, triukšmas, netolygi temperatūra, šviesos trūkumas ir kitos problemos buvo įvardintos tyrimo autorių, kaip įvairių ligų ir sveikatos sutrikimų priežastis. Šiltuose, šviesiuose ir gerai vėdinamuose būstuose gyvenantys piliečiai turi mažiau nusiskundimų dėl ligų. Pastatuose turi būti užtikrinta sveika gyvenamoji aplinka, - teigiama „Sveikų namų barometro 2017“ ataskaitoje.

Ataskaitoje taip pat skelbiama, kad Europoje yra 110 milijonų individualių namų ir kotedžų, kurių net trys ketvirtadaliai yra energiškai neefektyvūs, todėl juos yra būtina renovuoti.  84 proc. tokių pastatų priklauso privatiems asmenims ir net trys ketvirtadaliai tokių asmenų renovuotų savo būstą, jei tai pagerintų jų mikroklimatą ir gyvenamoji aplinka taptų sveikesne.

Asociacijos „Eurima“ užsakymu atliktas kitas tyrimas parodė, kad renovacija ne tik padeda taupyti energiją, mažinti aplinkos taršą, bet ir kuria geresnę, sveikesnę gyvenamąją aplinką. O tai yra itin patrauklu asmenims, gyvenantiems senuose būstuose. Sveikata ir komfortiškesnė gyvenamoji aplinka yra lygiavertės naudos geresniam pastatų energiniam efektyvumui arba energijos taupymui.

Šiame tyrime skelbiama, kad drėgnose, nesandariose, nepakankamai šiltose, blogai vėdinamose patalpose gyvena net 80 mln. europiečių, o daugiausia pavojaus jų sveikatai kelia pelėsis.

Tyrimų autoriai mano, kad Europos Sąjungoje turėtų būti pakoreguotos ir papildytos Energijos vartojimo efektyvumo (EED) ir Pastatų energinio naudingumo (EPBD) direktyvos taip, kad jos atspindėtų ir renovacijos svarbą gerinant gyvenamąją aplinką būstuose.

Šiuos tyrimus galima rasti ČIA ir ČIA.

 

 

<< grįžti