.

Aktuali informacija


Mineralinės vatos sprendimai pristatyti VGTU konferencijoje

Bal 6, 2018

Vilniaus Gedimino Technikos Universiteto Statybos fakultete vyko Respublikinė konferencija „Statybinės konstrukcijos“ (http://stkonstrukcijos.vgtu.lt). Konferencijos tikslas -  skatinti  ir populiarinti pažangias statybines konstrukcijas, šiuolaikiškus projektavimo metodus ir pristatyti visuomenei naujausių statybinių konstrukcijų tyrimų rezultatus. Konferencija orientuota į praktinį statybinių konstrukcijų tyrimų rezultatų taikymą ir į pasiruošimą plačiam Europos projektavimo normų (Eurokodų) taikymui Lietuvoje.

Mineralinės vatos gamintojų asociacijos pranešime „Inovatyvumas ir laiko patikrinti sprendimai“ buvo  pristatyti pastatų atitvarinių konstrukcijų įrengimo populiariausi metodai, kadangi energijos praradimai per pastato fasadą gali viršyti ir 39 %, pateikta 25 metų laikotarpio reikalavimų sienų norminei U vertei kitimo dinamikos analizė gyvenamiesiems pastatams, kas tiesiogiai įtakoja į panaudojamos termoizoliacinės medžiagos sluoksnio storį. Tai ypač svarbu įvertinti projektuotojams - pastatas turi tenkinti esmines charakteristikas visą savo gyvavimo laikotarpį ir būti saugiu jo savininkams ir naudotojams. Pranešime pateikti išsamūs atitvarinių konstrukcijų šiluminės analizės rezultatai, įvertinti galimų šilumos tiltelių atitvarose atsiradimo atvejai ir būtinybė įvertinti termoizoliacinių medžiagų tvirtinimo elementų įtaką pastato energetiniam efektyvumui.

Nagrinėjant inovatyvius sprendinius buvo pristatyti naujo tipo kompoziciniai arba plastikiniai vėdinamo fasado konstrukcijų elementai ir pateikti tyrimų rezultatai, iliustruojantys skirtingo tipo tvirtinimo elementų įtaką sienos šilumos perdavimo koeficiento vertei.

Pranešime buvo pateikta informacija apie mineralinės vatos ilgaamžiškumo tyrimų rezultatus, kurie patvirtina, kad ir po 55 metų eksploatacijos  pastatuose esantys mineralinės vatos gaminiai išlaiko savo termoizoliacines savybes. Tyrimai buvo atlikti 2014-2017 m. Vokietijos institute „Forschungs Institut für Wärmeschutz e.V. in Munich (FIW)“.

 

<< grįžti